Od kávovníkového stromu až po šálku kávy

NÁŠ PRÍBEH

Ako sa náš príbeh s cibetkovou kávou začal? V roku 2014 sme sa ako partneri vybrali na dovolenku do Indonézie, konkrétne na Bali. Práve tu nás oslovili s možnosťou výletu ísť na kávovú plantáž. Na tejto plantáži sme mali možnosť vyskúšať niekoľko druhov káv, čajov, či organických čokolád s niekoľkými druhmi príchutí – od vanilkovej cez pomarančovú až po kokosovú. Pre nás to boli úplne nové chute, či už čokolád alebo práve káv. Po prejdení sa po plantáži a ochutnaní všetkých káv, čajov a čokolád nám ukázali a dali ochutnať zvlášť špeciálnu a inú chuť kávy, a práve na túto špecialitu sú obzvlášť hrdí. Špecialita s názvom Cibetková káva – KOPI LUWAK.

Exkurziu s názvom Cibetková káva začali pekne po poriadku. Najskôr nám ukázali zviera – mačku – cibetku, vysvetlili nám celý proces ako kávové zrná prechádzajú cez tráviaci trakt mačky cibetky, spracovanie týchto kávových zŕn, ako ich čistia, a na záver exkurzie sme neodolali a samozrejme sme museli ochutnať šálku cibetkovej kávy. Majitelia plantáže nám dali za úlohu opísať túto nezvyčajnú chuť kávy. Kávu sme pili po dúškoch a po každom dúšku sa káva menila na pravú a nezvyčajnú chuť kávy. Zážitok z tejto kávy zanechal v nás neopísateľný gastronomický zážitok. Niečo iné, niečo nové, nezvyčajné.

Tým, že sme sa vrátili z dovolenky plný zážitkov, taktiež plný nových chutí sme dospeli k záveru, že by bolo pozitívne nakupovať túto cibetkovú kávu priamo od tejto plantáže a voziť ju priamo na Slovensko. Priamy dovoz má vždy veľa výhod. My najväčšiu výhodu vidíme v zachovaní najmä čerstvosti a tiež v priaznivej cene, nakoľko cibetková káva ide priamo od výrobcu k nám do maloobchodného predaja. Slovo dalo slovo a preto sme sa rozhodli vytvoriť i túto webstránku cibetkovakavabratislava.sk a poskytnúť i ostatným ľuďom možnosť ochutnať túto zaujímavú chuť cibetkovej kávy.

CERTIFIKÁTY

Všetky produkty v našej produkte prešli náročným procesom certifikácie jednak v krajine odkiaľ ich dovážame a jednak na Slovensku.